Προημιτελικοί της Coupe de France (1-0 στο δεύτερο ημίχρονο)

Σκορ : M. Guillaud (19 ‘) και A.Rouault (CSC 83’) από τους Rumilly-Villières.

Προειδοποιήσεις : Ρουλέτα (58 λεπτά) και Πέτερσον (85 λεπτά) προς Τουλούζη.

GFA Romilly Valier : Delaunay – Ribeiro, Boinali, Lévêque, Bozon (Diaby, 79 ‘) – Gay, Guillaud, Peuget, Cottin-Moke (Volic, 72’), Liongo (Viglierchio, 88 ‘)

Γυμναστής : Fatsah Amghar

Τουλούζη : Peterson – Simon, Celestine (Moreira, 46 λεπτά), Ρουλέτα, Rapunel – Sana, Springs (Connie, 61 ‘), Kasungu (Skita, 61’) – Antisty, Colouris, Saeed (Zobo, 46 ​​λεπτά)

Γυμναστής Από: Patrice Garandi

Καλύτερες στιγμές

• 5 ‘: Γεια σου, στόχος απόρριψης Βιολέτες! Μετά από ένα σταυρό πέρασμα από τη Sanaa, ο Antiste επέστρεψε έξυπνα το στήθος του στον Koulouris ο οποίος σκληρύνει τον τερματοφύλακα του αντιπάλου με ένα μόνο άγγιγμα. Αλλά ο Έλληνας επιθετικός ήταν σε θέση οφσάιντ, δυστυχώς!
  • 13 ‘: Ο Tiff πληρώνει! Βρήκε τον Σάιντ μόνο στο σημείο πέναλτι σε ένα σταυρό από τον Simon, σκοντάφτοντας τον Delaunay με κεφαλιά.
  • 19 ‘: Το GFA ανοίγει την εγγραφή. Σε ένα ελεύθερο λάκτισμα στα 35 μέτρα, ο Peugeot βρήκε τον Guillaud στην άκρη. Η μεσαία γραμμή παίρνει τον Peterson στον αέρα και μετατρέπει την μπάλα στο άδειο γκολ (1-0).

Μισή ώρα: Ανίκανος να αποσταθεροποιήσει το ισχυρό και καλά πειθαρχημένο αντίπαλο μπλοκ, τα Βιολέτα μας εκπλήχθηκαν με το μοναδικό σουτ από το GFA. Θα χρειαζόταν θάρρος και ζήλια στο δεύτερο ημίχρονο για την Τουλούζη να γυρίσει την παλίρροια.

READ  Δύο επιζώντες του K2 στο δρόμο τους για την Annapurna!

• 55 ‘: Τι ευκαιρία για τον Tiff! Σε μια μεγάλη μπάλα από τη Ραπνούιλ, η Σάνα γυρίζει την μπάλα με το κεφάλι της προς τον Κουλούρη. Ο βιολετί επιθετικός ήταν μόνος στην είσοδο της περιοχής, αλλά ξεπέρασε κατά πολύ το σουτ, το οποίο έπληξε τη θέση …
  • 68 ‘: Ο Romilly Valier είναι τόσο κοντά στο Station Wagon! Αφού ρίξει μια βαθιά ματιά, ο Liongo Moke βρίσκει μοναχικό στο πέναλτι, αλλά ο επιθετικός παγιδεύεται στο πινέλο και χάνει το σουτ. Η βιολέτα είναι εντάξει!
  • 71 ‘: Η άμυνα του Tiff είναι πολύ αργά! Σε μεγάλη απόσταση από τον Leongo, ο Moke βρίσκεται μόνος του απέναντι στον Peterson. Ο τερματοφύλακας της Τουλούζ έτρεξε γρήγορα και ανάγκασε τον Haute-Savoyard να σπρώξει την μπάλα του πολύ μακριά. έκανε ζεστη !
  • 83 ‘: Η GFA κάνει το πρώτο ημίχρονο. Σε ένα μεγάλο ελεύθερο λάκτισμα, ο Guillaud ανακτά την μπάλα με ένα άγγιγμα. Ο Ρούλετ ήταν έκπληκτος, εκτρέποντας ακούσια την μπάλα από το στήθος του και εξαπάτησε τον τερματοφύλακα του. Οι ημιτελικοί απομακρύνονται από το Violet.

Πάνω από αυτό, ο Téf έπεσε 2-0 και άφησε τον ανταγωνισμό κοντά στους ημιτελικούς. Επιστροφή του Σαββάτου στην προσφορά Uber Eats στο Pau FC!

Βρείτε τη συνέντευξη τύπου της Patrice Garande το απόγευμα και την περίληψη της συνάντησης αύριο. Καλησπέρα σε όλους.

Επόμενη συνάντηση, το Σάββατο 24 Απριλίου στις 8:00 μ.μ. με τη δεξίωση στο γήπεδο Pau FC για την 35η ημέρα του Ligue 2 BKT.