Μεγάλη επιστροφή από τον Anas Jaber απέναντι στο νούμερο 4 του κόσμου

Πανέμορφο και πολυτελές! Αισθήματα και ρίγη στη Ρώμη

Όλα τα προκριματικά δεν αρκούν για να περιγράψουν την απόδοση του πρωταθλητή μας στο τένις Anas Jabeur που έκανε τη διοργάνωση και έφερε μεγάλες και όμορφες αισθήσεις στο κοινό της Ρώμης, αλλά πάνω από όλα σε εκατομμύρια Τυνήσιους.

Ποιος πόνταρε μια δεκάρα στην Anas Jaber όταν άργησε, αυτό μετά την Παρασκευή 13 Μαΐου 2022 απέναντι στην τέταρτη στον κόσμο, Ελληνίδα Maria Scarry, με μηδέν και 5 αγώνες έναντι 2 στο δεύτερο μανίκι;

Τι κρίνουμε; Μετά από μια καταστροφική αρχή και πολλά φάουλ χωρίς δύναμη και άλλες τρέλες, ο Ons Jabeur έχασε το πρώτο σετ με 6-1 και στη συνέχεια ακολούθησε αρνητικά αφήνοντας 5 παιχνίδια στα δύο στο δεύτερο σετ.

Και αυτή ακριβώς τη στιγμή όλα έμοιαζαν χαμένα, ειδικά καθώς ο Έλληνας δούλευε για να κερδίσει το ματς. Πράγματι, ο Ons Jabeur έκανε όλες τις στάσεις, δένοντας αδυσώπητα τους πόντους με μια “Remontada” που δεν είχε παρά μυστικά να κάνει από τότε που τελείωσε το σετ με 7-5.

Και όταν η Maria Scary φοβήθηκε μια επιστροφή, ήταν η όμορφη τενίστρια Anas Jaber που ξεκίνησε μια αίσθηση σε αυτό το γκρουπ εκδικώντας το πρώτο σετ με το ίδιο σκορ από 6 ματς σε 1.

Ο ήρωάς μας θα αντιμετωπίσει, αύριο, 14 Μαΐου 2022, στα ημιτελικά τη νικήτρια του αγώνα μεταξύ του Ελβετού Gil Techmann και της Ρωσίδας Daria Kasatkina,