Μπράιτον Γυναικών 1-3 Μπέρμιγχαμ Γυναικείες Ειδήσεις WKZO

Η σκίπερ Λουίζ Κουίν σκόραρε δύο γκολ καθώς η Μπέρμιγχαμ διόρθωσε τις ελπίδες της για επιβίωση στην Πρέμιερ Λιγκ με τη νίκη με 3-1 επί της Μπράιτον στο People’s Pension.

Ο Βιατρίτσι Σάρι έβαλε μπροστά τους Μπλε από νωρίς και στη συνέχεια με κεφαλιά του Κουίν στο 75ο λεπτό, διευρύνοντας το προβάδισμα.

Η Τζούλια Ζιγιότι σκόραρε στο 84ο λεπτό πριν ο Κουίν στέψει τη νίκη της Μπέρμιγχαμ – για την οποία η τερματοφύλακας Έμιλι Ράμσεϊ ήταν φανταστική – καθώς η ομάδα του Ντάρεν Κάρτερ μείωσε τη διαφορά μεταξύ τους και επιτέθηκε στη Λέστερ στους τέσσερις βαθμούς με άλλα τρία παιχνίδια να απομένουν. Οι αλεπούδες σε αγώνα με τη Μάντσεστερ Σίτι την Κυριακή.

Η Μπέρμιγχαμ προηγήθηκε στο ένατο λεπτό όταν ο Σάρι δέχθηκε τη μπάλα στα μισά και προχώρησε. Η Έμα Κόλμπεργκ δέχτηκε ένα πλάγιο που βοήθησε τον Σάρι να μπει εμπόδιο και ο Έλληνας διεθνής συνέχισε στην περιοχή του πέναλτι πριν περάσει στη Μέγκαν Γουόλς.

εικόνα:
Louise Quinn της πόλης Birmingham

Οι μετέπειτα προσπάθειες των γηπεδούχων να απαντήσουν είδαν τον Ramsey να σώζει δύο γκολ για να αποκλείσει τον Lee Geum-min και επίσης να απορρίψει την προσπάθεια της Aileen Whelan, ενώ ο Kayleigh Green χτύπησε το δοκάρι.

Ο Ράμσεϊ έκανε περισσότερο καλό μετά την ανάπαυλα για να μπλοκάρει τα χτυπήματα από την Ινέσα Κάγκμαν και την Ντανιέλ Κάρτερ.

Στη συνέχεια, η Μπέρμιγχαμ έφτασε κοντά στο 67ο λεπτό, καθώς ο Λίμπι Σμιθ απλά δεν μπόρεσε να βάλει το άγγιγμα στο γκολ από τη σέντρα του Σάρι.

εικόνα:
Η προπονήτρια της Μπράιτον & Χόουβ Άλμπιον, Χόουπ Πάουελ, πριν από τον αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ γυναικών στο People’s Pension, Crawley.

Οκτώ λεπτά αργότερα, διπλασίασε το προβάδισμά τους όταν ο Σάρι έστειλε ξανά μια σέντρα από τα αριστερά και ο Κουίν με κεφαλιά έστειλε στο τέρμα.

READ  Ποδόσφαιρο - Champions League: η πρόβλεψή μας για τη Μασσαλία - τον Ολυμπιακό

Ο Μπράιτον απάντησε με ένα χτύπημα του Κάγκμαν πάνω από το δοκάρι και ο Ζιγιότι έκοψε τη διαφορά με ένα σουτ από τον Maisie Symonds, αλλά τα νεύρα του Μπέρμιγχαμ ζεστάθηκαν τέσσερα λεπτά αργότερα καθώς η άφιξη του Κουίν έκανε το 3-1. Η Μπράιτον, παίκτρια της Αμάλ Πάουελ, παραμένει έκτης στη βαθμολογία.

Πώς να παρακολουθήσετε το WSL στο Sky Sports

Sky Sports – Και οι 35 αγώνες θα είναι διαθέσιμοι στα μεγάλα κανάλια Sky Sports, συμπεριλαμβανομένων των Sky Sports Premier League, Sky Sports Football και Sky Sports Main Event.

Sky Sports Digital – Ενημερωθείτε για τα τελευταία νέα του WSL στο SkySpots.com και την εφαρμογή, συμπεριλαμβανομένων αποκλειστικών λειτουργιών και συνεντεύξεων, καθώς και αφιερωμένης ζωντανής κάλυψης ιστολογίου και ζωντανών στιγμιότυπων αγώνων στο Sky Sports. Μπορείτε να παρακολουθήσετε τα highlights από κάθε αγώνα WSL αυτή τη σεζόν δωρεάν στις ψηφιακές πλατφόρμες Sky Sports και στο κανάλι YouTube.

Sky Sports News – Λειτουργώντας 24 ώρες την ημέρα, επτά ημέρες την εβδομάδα, οι οπαδοί της Barclays FA WSL μπορούν να επωφεληθούν από το Sky Sports News (Κανάλι 409) για συνεχή εκδοτική κάλυψη του πρωταθλήματος και των ιστοριών του καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Μέσα στο WSL – Παρουσιάστηκε από τη βραβευμένη δημοσιογράφο και τηλεοπτική εκπομπή Jessica Creighton, μέσα στο WSL Το Barclays Women’s Football League είναι μια περιεκτική αναφορά για όλες τις πτυχές του Barclays Women’s Football League. Με εβδομαδιαία μετάδοση από την Πέμπτη 9 Σεπτεμβρίου στο Sky Sports Premier League, η εκπομπή θα εξετάζει το μισάωρο πρόγραμμα και θα ανασκοπεί τους αγώνες, συμπεριλαμβανομένων εις βάθος ανάλυσης και αποκλειστικών συνεντεύξεων παικτών. Οι θεατές μπορούν να περιμένουν διασκεδαστική πρόσβαση στα παρασκήνια καθώς και μια ανακεφαλαίωση όλης της δράσης εντός και εκτός γηπέδου.

READ  Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο τάφος του πρώτου Γάλλου Ολυμπιονίκη στην ιστορία που σώζεται στο Quimper;

Sky Sports Social – Εκτός από την κάλυψη του πρωταθλήματος και την εμφάνιση σε όλα τα μεγάλα κανάλια κοινωνικής δικτύωσης του Sky Sports, ένα νέο αποκλειστικό κανάλι Twitter Ενσωμάτωση tweet Θα είναι το σπίτι όλου του περιεχομένου της Barclays FA WSL στο Sky Sports.