Ντέιβις Κύπελλο (Β’ Όμιλος): Η Ελλάδα προηγείται με 2-0 επί της Τυνησίας

Για λογαριασμό του πρώτου της αγώνα στο Davis Cup κόντρα στην ελληνική αντίστοιχη, η Τυνησία προηγείται για λογαριασμό της πρώτης ημέρας με 2-0, και αυτό μετά τη νίκη του Aziz Dougaz (355 ATP) σε δύο σετ (7-6).[3] και 6-2, στις 1:37, απέναντι στον 6ο Στέφανο Τσιτσιπά.

Στο δεύτερο ματς της ημέρας, ο Τυνήσιος Ισκαντάρ Αλ-Μανσούρι έχασε και από τον 391ο νούμερο ένα του κόσμου, Μιχαήλ Περβολαράκη, με 4-6, 3-6, σε μία ώρα και 24 λεπτά.

Στο πρόγραμμα του αύριο Σάββατο, τελευταία ημέρα των αγώνων, θα διεξαχθούν 3 αγώνες ως εξής:

Τι συμβαίνει στην Τυνησία;
εξηγήστε μας Κανάλι YouTube . κανω ΕΓΓΡΑΦΗ!

READ  Πρωτάθλημα Σινσινάτι 2022 - Ζωντανή ροή - Αποτελέσματα - Τελικός Τσιτσιπάς εναντίον Κόριτς - Αθλητικές πληροφορίες - Πατινάζ