Οι Timberwolves δεν μπορούν επίσης να νικήσουν τους Bucks.

Ο Μιλγουόκι τιμώρησε τον Pax Timber Wolves με την πέμπτη συνεχόμενη ήττα του Σε έναν αγώνα όπου τα αστέρια και των δύο ομάδων, ο Giannis Antetokounmo και ο Karl Anthony Townes (Cat), κράτησαν ένα προς ένα καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Στο τέλος, ο Antetokounmpo ήταν ο νικητής, έγινε ο πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού με 37 πόντους, 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ενώ ο KAT τερμάτισε με 26 πόντους, 8 ριμπάουντ και 11 ασίστ. Εν τω μεταξύ, ο ισπανικός κανόνας Ο Ricky Rubio σημείωσε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ Σε έναν αγώνα που τελικά μετέτρεψε τις δύο ομάδες σε τριπλό φεστιβάλ: 96 προσπάθειες, 39 εκ των οποίων μετατράπηκαν.

Η βασιλεία του Chris Finch ως επικεφαλής των Timber Wolves ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπο που τελείωσε ο χρόνος του Ryan Saunders ως επικεφαλής της ομάδας της Μινεσότα, με Εξαιρετική ήττα Αυτή τη φορά πριν ο Μιλγουόκι Μπακς καταδίκασε την ντροπή της Μινεάπολης.

Ήταν πάντα ένας σκληρός αγώνας για τους Ricky Rubio και Juancho Hernángomes. Λύκοι Η χειρότερη ομάδα στο πρωτάθλημαΜε άμυνα που καταρρέει τις καλύτερες μέρες. Και έπαιζαν για τους Bucks, μία από τις τρεις πρώτες ομάδες στο Ανατολικό Συνέδριο, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει μια υπέροχη σεζόν.

Το κύριο κίνητρο του παιχνιδιού ήταν να απολαύσετε την αναμέτρηση μεταξύ Antetokounmpo και Towns και δεν απογοήτευσε για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Από την αρχή του παιχνιδιού, ο Antetokounmpo διατήρησε την κυριαρχία του κάτω από την άκρη των Wolves και παρ ‘όλα αυτά, οι Μινεσόται στάθηκαν μπροστά από τους Bucks στα πρώτα 12 λεπτά του αγώνα.

READ  Nicolas Mony: Ο Γάλλος ελέγχει τον Zen Garde

Ο Finch ανέθεσε αρχικά στον Jared Vanderbilt να εμφανίσει ένα αστέρι ελληνικής καταγωγής. Αλλά ο σκληρός επιθετικός του Timberwolves δεν μπορούσε να συμβαδίσει με τον Giannis. Στα πρώτα τέσσερα λεπτά του αγώνα, ο Βαντέρμπιλτ σημείωσε δύο γκολ, ενώ ο Αντιτόκουνου πρόσθεσε 5 πόντους, σχεδόν τους μισούς από αυτούς από την ομάδα του.

Ο Φιντς κάθισε στο Vanderbilt και προσπάθησε να τον Jaden McDaniels, ο οποίος σταμάτησε τη δύναμη προς τα εμπρός. Εν τω μεταξύ, η KAT ακολούθησε και με τη βοήθεια σουτ από τον Malik Beasley και ταλαντεύοντας την μπάλα από τον Rubio, ο Timberwolves ταιριάζει με τα σουτ του Bucks.

Το πρώτο τρίμηνο έληξε 38-36 χάρη στον Μιλγουόκι Υψηλές αναλογίες τοξότες της Μινεάπολης Σημείωσαν 65% στα γήπεδα γκολφ και 66% στα τρίδυμα, που είναι αριθμοί δολαρίων 52% και 40% υψηλότεροι.

Η έναρξη του δεύτερου εξαμήνου ήταν παρόμοια. Οι Wolves διατήρησαν την επιθετική τους αποτελεσματικότητα, επιτρέποντας στην ομάδα να έχει δύο πόντους πάνω ή κάτω. Αυτές είναι οι στιγμές που ο Rubio διέταξε την ομάδα και επέτρεψε στον εαυτό του να προβλέψει τον KAT, ο οποίος μπήκε στο χρώμα για να τραβήξει τους αμυντικούς και άφησε ένα εύκολο τρίο.

Αλλά όλες οι σχολαστικές επιθετικές ενέργειες σταμάτησαν τα τελευταία δύο λεπτά του δεύτερου τριμήνου. Μετά την τριλογία του πίνακα αποτελεσμάτων Rubio 67-62, το Age of Wolves έχει εξαφανιστεί εντελώς και Ο Μπακς συμφώνησε με τη Μινεσότα 12-0 που έπεσε στην ομάδα.

Το πρώτο ημίχρονο επιτεύχθηκε με σκορ 79-62, με τον Αντιτοκούνμο να είναι ο κορυφαίος σκόρερ του αγώνα με 22 πόντους και 5 ριμπάουντ, ακολουθούμενο από τη Cat με 20 πόντους και 3 ριμπάουντ. Ο Beasley σημείωσε 16 πόντους ενώ ο Rubio παρέμεινε στο 7.

READ  Ο κύριος υαλουργός πήγε να ενταχθεί στο φως… | Κουλτούρα

Από εκείνο το σημείο και μετά, όλα απέτυχαν Ο Φιντ προσπάθησε να βγάλει τους Timberwolves, κάτι που είναι ένα σημάδι του Εύθραυστο Η νεότερη ομάδα της σεζόν και η χειρότερη άμυνα στο πρωτάθλημα. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε να σταματήσει το Antetokounmpo με τον Naz Reid και τον KAT στην πίστα, τον ψηλότερο και ψηλότερο άνδρα της ομάδας, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Σε μια προσπάθεια να γεφυρωθεί το κενό στο σκορ, που έφτασε τους 29 πόντους, ο Γούλβερχαμπτον έριξε ένα Τρελό καρουσέλ τριπλό. Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, ο Wolverhampton δοκίμασε 22 hat-trick και σημείωσε 9, με απόδοση 40,9%. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι προσπάθειες μειώθηκαν σε 32 και σημειώθηκαν 10, με ποσοστό επιτυχίας 31%.

Οι Μπακς δέχτηκαν την πρόκληση και έκαναν 18 3 δευτερόλεπτα στο πρώτο ημίχρονο, εκ των οποίων σημείωσαν 10 (55%) και 24 στο δεύτερο ημίχρονο, εκ των οποίων σημείωσαν επίσης 10 (42%).

Δεδομένου του πώς πήγε ο αγώνας, ο προπονητής της Bucks Mike Bodenholzer αποφάσισε να κάνει δωρεά Παύση à Antetokounmpo, Που έπαιξε συνολικά 29 λεπτά, 5 λιγότερο από ό, τι συνήθως για αυτόν.