Ολυμπιακός – Βόλος 4-1: Ένας Άραβας πήρε το όπλο του – και πάλι –

ο ολυμπιακός Κράτη 4-1 Βόλος Στο “J Karaiskakis” για τον ενδέκατο αγώνα του Interwetten Premier League. Μπορεί να ήταν πίσω από το σκορ 11, αλλά τελικά κατάφερε να σκοράρει τέσσερα γκολ, τρία από τα οποία προήλθαν από τον Al Arabi, στο hat-trick του στο πρωτάθλημα. ‘Κόκκινο και άσπρο’ Παραμένει πρώτη στην κατάταξη Μετά τον όγδοο δείκτη όγδοο σε εννέα παιχνίδια.

Διαφήμιση

Περάστε με το κόλπο του Αραβικού Hat

Ο Vinager δεν εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία που του έδωσε ο Martens και στο πρώτο ημίχρονο ο Chulipas έκανε μια αλλαγή. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυναμικά και έχασε δύο καλές πιθανότητες με 2-1 στο διάστημα των δύο λεπτών. Στο 46ο λεπτό, με ένα ισχυρό και στενό σουτ, το οποίο πυροβολήθηκε από τον Μασούρα, χτύπησε το δοκάρι, και στο 47ο λεπτό, το Fortunes πυροβόλησε έξω από την περιοχή, πέρασε πάνω από το μπαρ. Ωστόσο, η “κόκκινη και λευκή” πίεση συνεχίστηκε για λίγο, αφού ο Βόλος ισορροπήθηκε μετά τα πρώτα πέντε λεπτά.

Στο 51ο λεπτό έγινε ένα από τα κυριότερα σημεία του αγώνα. Ο Νινς, ο οποίος έπαιξε ένα υπέροχο παιχνίδι με τον Βόλο, έπεσε στην περιοχή του Ολυμπιακού και ενώ η ομάδα του διαμαρτυρήθηκε ενάντια σε ένα πέναλτι, σήκωσε το χέρι του και με μια διακριτική χειρονομία που έδειχνε ότι δεν παραβιάστηκε από τον Semidus. Απλώς έχασε την ισορροπία του Είναι μια υπέροχη κίνηση για να παίξετε δίκαιο. Ο Βόλος μετά τον Finager πήγε αριστερά, αν και η καλή στιγμή των 53 λεπτών, όταν ο Bartolo σκόραρε παράνομα, ήρθε από τα δεξιά.

Εκτός από τον Vignager, ο Martins ήταν επίσης δυσαρεστημένος με τον Ba, ο οποίος τον αντικατέστησε στο 58ο λεπτό με τον Psissi. Ο Ολυμπιακός έφτασε τελικά στο σημείο καμπής στο 66ο λεπτό. Η Κάμαρα πέρασε στον Αλ Άραμπι αφού ο Ντεντάκης γλίστρησε πρώτος, αποφεύγοντας το Μαροκινό Κολόμπο με ένα σουτ σε όλη την περιοχή και από αριστερά, σημείωσε.

READ  Σύσφιξη στις ελληνικές περιοχές διακοπών Nachrichten.at

Ο Μαροκινός, ο οποίος σημείωσε τελευταία γκολ πριν από ένα μήνα και 18 ημέρες, σημείωσε ένα δεύτερο γκολ στο 80ο λεπτό. Παρέμεινε όρθιος παρά το να φέρει ένα πουκάμισο Κολόμπο, και έβαλε το αριστερό του στην περιοχή και σημείωσε, μετά από ένα πέρασμα του Fortunis (έφτασε σε έξι ασίστ). Κατά κάποιο τρόπο όλα τελείωσαν.

Στο 81ο λεπτό, ο Fortunes αντικαταστάθηκε από τον Thiago Silva, την πρώτη του εμφάνιση με τους Πορτογάλους. Ο Βόλος δεν παρενέβη μετά το τρίτο γκολ, με εξαίρεση την κεφαλιά του Ντοβέκα στο 85ο λεπτό, που πέρασε από τη γραμμή. Ο Chulipas σκόραρε στο 90ο λεπτό με ένα υπέροχο σουτ της μπάλας, αλλά χρεώθηκε σωστά για οφσάιντ. Ο Arabi πέτυχε τελικά στο hat trick. Στα 90 ‘+ 2’, ο Ράνσελοβιτς πέρασε από τον Θιάγκο Σίλβα, περιστρέφοντας στην περιοχή και προς τα αριστερά και το Μαρόκο αφού σταμάτησε πρώτα με το στήθος του, δημιουργώντας ένα τέλειο σημείο και σκόραρε ένα γκολ.

Ξεκινά ο εφιάλτης για τους Ολυμπιακούς Αγώνες

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τον Ολυμπιακό. Dreiger Πατήστε στο 2 ‘και μια αλλαγή έγινε σε 5’ Με τον Ραντζίλοβιτς (ο Prosai πήγε πίσω και μισός). Στο έβδομο λεπτό, ο Ντουβίτσα σκόραρε μετά από μια υπέροχη ντρίμπλα, τον Μπα, και στο ένατο λεπτό … έκλεψε το πορτοφόλι της Σενεγάλης. Πήρε την μπάλα από αυτόν, μπήκε στην περιοχή, και ο Αφρικανός τον έριξε στο έδαφος, και ο Βόλος έκανε το σκορ 0-1 στο 11ο λεπτό με ένα καλά στοχευμένο πέναλτι από τον Μπάριεντο.

Πόσο χειρότερο είναι για τους “κόκκινους και λευκούς” να ξεκινήσουν τον αγώνα; Στο 16ο λεπτό, ήταν η σειρά των επισκεπτών να τραυματιστούν, φυσικά, επειδή ο επιθετικός Μπάριεντος ένιωσε άβολα και στο 19ο λεπτό, ο Νίνις τον αντικατέστησε. Ο Ολυμπιακός έπρεπε μόνο να προχωρήσει, αλλά είχε μια πολύ επικίνδυνη ομάδα στην αντεπίθεση. Όλοι από τη Μαγνησία προσπάθησαν να “χτυπήσουν” από τα δεξιά, και η αλήθεια είναι ότι ο Vignager τους βρήκε σκοτεινός από τους Warda και Martinez ..

READ  Η αφαίρεση νέων σημαντικών στοιχείων οδηγεί σε ποινικές διώξεις

Κατακόκκινα

“Κόκκινο και λευκό” καθώς τα λεπτά πέρασαν την πίεση περισσότερο, με τη δύναμη του Φορτόνες. Ο Arabi ανέβηκε και συνεργάστηκε στα αριστερά με τους Masura και Vinagre. Ένα ξεχωριστό χαρακτηριστικό της δυσκολίας των γηπεδούχων να πάρει μια μεγάλη ευκαιρία ήταν το γεγονός ότι ο Ρανγκόλοβιτς απειλούσε στο 13ο λεπτό και το επόμενο αξιοσημείωτο στάδιο συνέβη το 45ο λεπτό όταν νίκησε τον Μασούρα από τον Jaravelles.

Το ίδιο δεν συνέβη στα 45 ‘+ 3’, όταν ο πτέρυγας του Ολυμπιακού, θυσιάζοντας τον εαυτό του για μια κεφαλιά, το έστειλε στο γκολ με μια υπέροχη μπάλα από τον Μπουχαλάκη. Ο σκόρερ είχε αιμορραγία μετά το γκολ, αφού ο τερματοφύλακας του Βόλου τον βρήκε στο κεφάλι ενώ περπατούσε με το πόδι του.

ο Αναμενόμενοι στόχοι της Opta Βλέπετε τη γενική απειλή για κάθε ομάδα και τους στόχους που πρέπει “να” σημειώσετε βάσει των τελικών τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Κάντε κλικ στο “Πραγματικός σχηματισμός” για να δείτε πού βρίσκεται η κύρια περιοχή εργασίας κάθε παίκτη.