Ο εργατικός μπλουζ Χάαλαντ κρατά τη Νορβηγία

Ακολούθησαν αγώνες της δεύτερης ημέρας για το League of Nations την Κυριακή και τη Δευτέρα, με δύο ομάδες: τους Μπλε να δουλεύουν σκληρά και τον Χάαλαντ να περπατάει στο νερό.

Παρά τις πολλές αλλαγές (μόνο ο Τσουαμίνι ξεκίνησε και τα δύο παιχνίδια), οι Μπλε δεν καθησύχασαν την Κροατία (League A, Group 1), καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, έστω και αν ήλπιζαν για το καλύτερο. Σημειώστε ότι η πρώτη επιλογή του Boubacar Camara, τέθηκε σε ισχύ το 62Το δέκατο Λεπτά αντί για Μονακό.

Η Ισπανία προηγήθηκε 2-1 στην Τσεχία (League A, Group 2), η Ισπανία ισοφάρισε στο 90ο λεπτό και ισοφάρισε δύο σερί ισοπαλίες, μετά από μία κόντρα στην Πορτογαλία (1-1).

Ένα διπλό από τον Ρονάλντο σε αντάλλαγμα για την επιστροφή του ως βασικός παίκτης

Η Πορτογαλία εξακολουθεί να βρίσκεται στον όμιλο Β της League A, η Ελβετία διορθώνει με δύο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος ανέκτησε τη θέση του στην αρχική ενδεκάδα.

Δύο παιχνίδια και δύο γκολ για τον Έρλινγκ Χάαλαντ. Ο μελλοντικός επιθετικός της Μάντσεστερ Σίτι έχει στους ώμους του τη Νορβηγία (League B, Group 4). Ο ιδιοκτήτης του τέρματος της ομάδας του στη Σερβία (1-0), πέτυχε δύο γκολ στη Σουηδία απέναντι σε μια επιτυχία της Νορβηγίας (2-1).

μειώθηκε σε 10 (72Το δέκατο), και στη συνέχεια στις 9 η ώρα στο τέλος του αγώνα, ο Άλαν Γκιρές έχασε το Κοσσυφοπέδιο στο χορτάρι από την Ελλάδα (League C, Group 2) μετά τη νίκη στην Κύπρο κατά τη διάρκεια 1χρόνος η μέρα.

Μεγάλη έκπληξη στη League C (Γ’ Όμιλος), το Καζακστάν κέρδισε τη Σλοβακία (1-0).